444 11 05  

Bina otomasyonu    Pano İmalatı    Anahtar Serileri     Referanslar   İletişim  

Akıllı Binalar, Akılcı Çözümler...

Günümüz teknolojisinin geldiği noktada bina yönetim sistemleri, yalnızca büyük boyutlu binaları değil, her türlü yaşam alanını akıllı hale getirebilme özelliği sunuyor. Artık evinizde uygulanabilen bina yönetim sistemleri, hem maliyet, hem de konfor açısından sizlere önemli avantajlar sağlıyor. Optimus Doruk teknolojinin sınırsız kullanımı için hayatınızı zorlaştırmak yerine teknolojinin size uyum sağlamasını gerçekleştiriyor.


KNX STANDARDI

KNX teknolojisi, yapısı ve avantajları

AKILLI EV
Akıllı ev
sunum dosyası

DÖKÜMAN/YAZILIM

Yazılımlar, güncelleştirmeler, broşürler, teknik dokümanlar.

Aydınlatma otomasyonu

Mekanda var olan aydınlatma sistemi içinde yer alan bütün ışık türlerini (incandesant, floresan, spot vb...) istediğiniz ışık seviyesinde ayarlayabilir ve bu seviyeleri sistem hafızasına kaydedebilirsiniz. Tek bir dokunuşla istediğiniz ışık senaryosunu çağırabilir, siz ve misafirleriniz için hoş vakit geçirebileceğiniz, kahve veya akşam yemeği aydınlatmalarına, bahçe havuz aydınlatma kontrolüne tek bir tuşla erişebilirsiniz. Size özel tasarlanan kablosuz panelleriniz üzerinden evinizin herhangi bir bölümündeki ışık seviyesini, çalışan senaryoları görebilirsiniz.
Perde/Panjur otomasyonu

Mekanda bulunan panjur ve perdeleri tek tek kontrol edebildiği gibi, gruplama sistemiyle tek bir komutla bütün mekan panjur ve perdelerini de kontrol edebilmek mümkündür. Panjur ve perdelerin her gün komut vermeden otomatik açılıp kapanmasının sağlanabileceği gibi mevsimsel hareketlere de duyarlı hale getirilebilir.
Isıtma/Soğutma otomasyonu

Mekana entegre edilmiş ısıtma/soğutma ve havalandırma sistemlerinin kontrolü; Bölge bazlı çalışma prensibiyle istenilen derecede, kullanıcının bir hareketiyle sağlanır. Otomasyon sistemimiz mevsimsel ve zaman bazlı çalışma şekillerini başarıyla uygular ve her bölge için sıcaklık değerlerini eş zamanlı olarak kullanıcının bilgisine sunar.
Güvenlik

Mekanda bulunan güvenlik ve yangın/ihbar sistemlerinin kullanıcı panelinden kurulumu ve kontrolü, geliştirilmiş akıllıözellikler ile siz rahatınıza bakarken o güvenliğinizi sağlar. Yangından sizleri korumak için duman detektörleriniz ve yangın önleme sisteminiz her an devrede.
 
Optimus Doruk © 2011